Menu

Zencefil Takviyeleri Kanser Hastalarının Bulantısını Önleyebilir

Kanser hastaları kemoterapi kaynaklı mide bulantısı yaşamaktadır. Zencefil takviyeleri  kemoterapi ile ilişkili mide bulantısını% 40 oranında azaltabileceğini buldular. Geleneksel anti-bulantı ilaçları ile birlikte kullanıldığında bu oran daha fazla olacaktır. “Eğer birinci günde bulantıyı azaltabilirsek, hastalar tedavi boyunca azalmış mide bulantısı geçirirler” diyor Rochester, New York’taki Rochester Tıp Merkezi’nden doktora öğrencisi Julie L. Ryan. Kanser hastası deneyiminin yaklaşık% 70’i Kemoterapi sırasında mide bulantısı, anti-emetik ilaçlar genellikle gerçek kusmayı önlemeye yardımcı olsa da doğal yöntemler daha iyi olacaktır düşüncesindedir.

Yeni çalışmada, çoğunlukla meme kanseri hastası olan 644 kişinin , kemoterapiye başladıktan üç gün önce ve sonra altı gün boyunca günde iki kez takviye verildi. Hastalar günlük olarak 0.5, 1 veya 1.5 gram zencefil aldı, bunlar iki doza bölünmüştü ya da zencefil içermeyen özdeş plasebo takviyeleri aldılar. Zencefil kullanan hastalar – günlük doza bakılmaksızın – tedavinin ilk gününde bulantıda plasebo alanlara göre daha fazla azalma bildirdiler. Ryan, “En düşük dozların en etkili olduğunu bulmamız şaşırtıcıydı. Tahminimce bir gramda bağırsaklar maksimum emmeye ulaşıyor”.

Mide bulantısı kemoterapi hastalarının uğraşmak zorunda kaldığı zorlu sorunlardan birisidir. Bunun çözümü olarak geliştirilen zencefil takviyelerinin gösterdiği başarılar sonucunda kemoterapi hastalarının düzenli zencefil kullanması gerektiğini açıklamıştır. Bu açıklamalar sonucunda kemoterapi hastaları tarafından benimsenen bu gıda takviyeleri oldukça faydalı olmuştur. Sonuç olarak kemoterapi gören hastaların bu tarz doğal yöntemleri benimsemesi oldukça önemli ve sağlıklıdır.

zencefil kemoterapi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir