Menu

C Vitamini Bakımından Zengin Bazı Gıdalar

Çalışmalar, C vitamini tüketmenin aslında soğuk algınlığı önleyemeyeceğini göstermesine rağmen, c vitamini besin maddelerine yüklenmek hastalığınızın süresini kısaltmanıza ve semptomlarınızın şiddetini azaltmanıza yardımcı olabilir. Sizin için c vitamini bakımından bazı zengin gıdalar listesi hazırladık.

c vitamini bakımından zengin gıdalar

Şili biberi

Yarım fincan doğranmış ya da doğranmamış biberler 107.8 mg C vitamini sağlar. Ayrıca, Buffalo Üniversitesi’nden araştırmacılar, biberleri sıcak yapan kapsaisin, eklem ve kas ağrısını hafifletmeye yardımcı olabileceğini buldular .

Kırmızı Dolmalık biber

Bir fincan doğranmış kırmızı dolmalık biber bir portakaldan yaklaşık 190 kat daha fazla C vitamini içerir. Kırmızı biberler ayrıca göz sağlığını destekleyen büyük bir A vitamini kaynağıdır.

Yeşil dolmalık biber

Bir fincan doğranmış yeşil dolmalık biber, tatlı kız kardeşinden daha az C vitamini içerir, ancak 120 mg’da, önerilen günlük ödeneğinizin% 200’ünü oluşturur. Yeşil biber de büyük bir lif kaynağıdır .

Çilekler

Bir fincan çilek içerisinde 84.7 mg C vitamini, artı kalp sağlığı teşvik etmek için folat ve diğer bileşiklerin sağlıklı dozları içerir . Çileklerin başka beklenmedik bir yararı? Dişlerinizi beyazlatmaya yardımcı olabilirler.

Brüksel lahanası

Bu küçük lahanalar , kanseri önleyici filokütinler ve lifle yüklüdür, 74.8 mg C vitamini belirtmez. Genellikle acı tadıyla kapatılırsanız, doğal tatlılıklarını kavurun.

Kivi

Kivi’nin bir porsiyonu 137.2 mg C vitamini içerir. Bumeyve de potasyum ve bakır açısından zengindir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir