Menu

Ananas Tüketmenizi Arttıracak Faydaları

Ananas benim en sevdiğim meyvelerimden biri ve ben tropik ikramları seven tek kişi değilim. Tazeleyici ve lezzetli bir besin olan ananasın bazı güçlü sağlık faydaları bulunmaktadır.

C vitamini ile dolu.

Bir fincan ananas, önerilen günlük C vitamini miktarının% 100’ünden fazlasını sağlar. Bağışıklık sistemini doğrudan destekleyerek hasta olmamızı önler. C vitamini, vücutta dokuların büyümesinde ve onarılmasında rol oynar. Ayrıca, kanser,kalp hastalığı ve erken yaşlanma gibi hastalıklara karşı hücreleri koruyan bir antioksidan görevi görür. Kan dolaşımını destekler ve kalp damar sorunlarının önüne geçer.

Cildinizi Yeniler

Ananas manganez açısından zengindir. (Sadece bir fincan ananas bir gün için önerilen miktarın% 75’inden fazlasını içerir). Bu mineral, C vitamini ile birlikte, sarkma ve kırışıklıkları önleyen cildin yapısal bileşeni olan kolajen oluşturmak için gereklidir. Manganez ayrıca cilt hücrelerini UV ışığına karşı koruyan bir antioksidandır ve ananasın özellikle yaz aylarında çok önemli olmasını sağlar.

Daha Fazla Ananas Tüketmelisiniz

  • Hindistan cevizi sütü, hindistan cevizi yağı, bezelye protein tozu, yeşil dolmalık biberin yarısı ve biraz taze zencefil kökü ile bir smoothie içine ananas ekleyin.
  • Taze ananas dilimleri ızgara.
  • Bir fincan taze ananas, bir avuç buz ve şekersiz hindistan cevizi sütü ve dondurulmuş muz dilimlerinin çeyrek fincanlarını bir araya getirin ve ardından süt ekleyin. İçerisindeki katı besinler pürüzsüz hale gelene kadar bir karıştırıcı yardımı ile karıştırınız.ananas

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir