Menu

Alkol Aldığınızda Vücudunuza Neler Olabilir?

Alkol aldığımızda, alkolun etkisi ile vücudumuzda çeşitli belirtiler gözükür. Bu belirtiler değinmeden önce alkol aldığınızda vücudunuza neler olabilir sorusunun cevabını verecek ve sizi bu konuda aydınlatacağız. Alkol tüketiminin vücutta kendini gösterdiği bazı etkiler:

Alkol Vücutta Etki

 

Kilo verebilirsiniz

Alkolün kalori yüklü olduğu bir sır değil. Gram başına 7 kaloride, standart bir kadeh şarap (5 ons) yaklaşık 130 kalori ve yaklaşık 330 kalori içeren bir bira (12 ons) içerebilir. Ayrıca, sızmanın bizi yakaladığına dair bazı kanıtlar var: Amerikan Journal of Preventive Medicine dergisinde yapılan bir 2017 araştırması , bir yıl boyunca ayda en az ayda bir kez alkol kullananların % 41 oranında aşırı kilolu olma ihtimalinin bulunduğunu ortaya koydu.

Daha derin uyku alırsın

Bir gece içkisinin daha hızlı başa çıkmanıza yardımcı olabileceği doğrudur, ancak Alkolizm: Klinik ve Deneysel Araştırma dergisinde yapılan bir 2013 araştırmasına göre , alkol gece daha sonra gerçekleşen en onarıcı uyku evresini bozar.

Daha Hızlı Hasta Olabilirsiniz

Alkol bağışıklık sisteminizi baskılayabilir, bu da bir hastalıktan kurtulma yeteneğinizi engelleyebilir. Çok fazla alkol tüketen bir kişi alkol bağımlılığı ve alkolizmle ilgili Ulusal Enstitütüne göre, sitokinleri veya enfeksiyonlara karşı savaşan kimyasallar üretme yeteneğini doğrudan etkileyebilir .

Cildiniz daha genç görünebilir

Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre alkol, sıvı kaybını artırabilecek ve dehidrata yol açabilen, muhtemelen cilde zarar veren bir toksin işlevi görebilir . Artı, Dr. Wakim-Fleming’i eklediğinde, insanlar içmeyi bıraktıklarında, daha fazla kaloriyi yiyeceklerden alırlar; Bu da cildinin daha sağlıklı görünmesini sağlayan vitamin alımını iyileştirme eğilimindedir. ( Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi 2009 sayısında yapılan küçük bir çalışma , alkolden kaçan ikizlerin özdeş kardeşlerinden daha küçük olduğu görülmüştür.)

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir